Ewa Koś na Zielonym Kongresie Samorządowym

Posted Wrzesień 3rd, 2014 by admin. Comment (0).

W dniach 12-13 września br. wezmę udział w Zielonym Kongresie Samorządowymn w Warszawie, organizowanym przez fundację Strefa Zieleni, Green European Foundation oraz Fundację im. Heinricha Bölla.

Głównym celem Kongresu jest zastosowanie koncepcji Zielonego Nowego Ładu w  lokalnym zarządzaniu. Ma on na celu pokazać jak:  zielona wizja transportu publicznego i mobilności, opieki zdrowotnej, edukacji, zarządzania przestrzenią, polityki energetycznej, ochrony bioróżnorodności, uczestnictwa obywateli  przyczyniła się do lokalnej polityki i poprawy standardów życia.  Ponadto przedstawione zostaną konkretne przykłady wybranych miast europejskich, w których samorząd wprowadza rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz najlepsze praktyki zielonego zarządzania na poziomie lokalnym.

Będę miała przyjemność wystąpić na sobotniej (13 września) sesji plenarnej pt. „MIASTO TO NIE FIRMA: WŁASNOŚĆ PUBLICZNA, USŁUGI PUBLICZNE I PRYWATYZACJA”.

Zachęcam do udziału w kongresie, obfitującym w liczne sesje/ debety plenarne, warsztaty oraz stoły dyskusyjne. Więcej informacji znajduje się na stronie Kongresu. Tu też można się na niego zarejestrować.

Ewa Koś

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.